Dlaczego AIP jest dla Ciebie? | AIP Śląsk

Dlaczego AIP jest dla Ciebie?

Dlaczego AIP jest dla Ciebie?

Dlaczego AIP jest dla Ciebie?

Dlaczego warto wybrać inkubatory?

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serię odpowiedzi, w czym i w jaki sposób może Ci pomóc AIP w początkowej fazie rozwoju Twojej firmy.

1.-Mam pomysł na firmę, ale nie chcę zakładać własnej działalności, bo nie mam środków na jej początkowe utrzymanie, a ZUS mnie jeszcze bardziej zniechęca.

Rozumiemy Twój problem, dlatego w AIP pozwalamy rozwinąć skrzydła młodym przedsiębiorcom bez konieczności otwierania własnej działalności. Pozwalamy założyć “Firmę na Próbę”, gdzie będziesz mógł wystawiać faktury legalnie przez Internet i to bez konieczności rejestracji własnej działalności gospodarczej. AIP użycza Ci swoją osobowość prawną, w ramach której będziesz prowadził Twój własny biznes!

2.-Chciałbym otworzyć firmę, ale nie znam się na księgowości.

Firma, która działa pod Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości nie musi przejmować się księgowością i zawsze może zwrócić się do nas po pomoc. Co więcej w razie potrzeby służymy również poradą prawną. Jako firma w AIP nie musisz płacić obowiązkowych składek ZUS jak typowy przedsiębiorca ani miesięcznego podatku dochodowego (CIT). Co więcej AIP zajmuje się księgowaniem dokumentów finansowych, realizacją wypłat a także doradztwem podatkowym, więc o nic nie musisz się martwić.

3.-Mam pomysł na stworzenie produktu, ale nie wiem jak dopasować go do rynkowych potrzeb.

W AIP CoWork, oprócz korzystania z biur w całej Polsce masz także dostęp do konsultacji z ekspertami, ogromnej ilości szkoleń i pomocy mentorów a także niezliczonych spotkać networkingowych, w których z pewnością znajdziesz rozwiązanie na swój problem.

4.-Jestem Freelancerem i szukam odpowiedniego miejsca do pracy, gdzie mógłbym konsultować swoje pomysły z innymi kreatywnymi ludźmi.

Dołączając do AIP CoWork dołączasz do społeczności ponad 2000 start-upów. W jednym miejscu codziennie spotykają się właśnie takie osoby jak ty, aby pracować w kreatywnej atmosferze i dzielić się pomysłami.

5. -Mam firmę, ale moja praca wiąże się z ciągłymi podróżami po całej Polsce, w restauracji ciężko mi się skupić na pracy.

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest AIP CoWork, które daje Ci dostęp do 60 biur w aż 26 miastach! Wszystkie biura są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, z którego możesz korzystać. Dotyczy to również drukarek i multimediów. Więcej informacji o biurach w: Katowicach (UŚ), Katowicach (SWSZ), Bytomiu i w Zabrzu.

6. – Co jeśli mam pomysł na firmę zdecyduje się na skorzystanie z AIP CoWork albo na założenie Firmy na próbę bez ZUS i po kilku miesiącach będę chciał otworzyć swoją własną działalność?

Kiedy Twoja firma odniesie już wymarzony sukces i pozwoli na założenie samodzielnej działalności, możesz w każdej chwili złożyć wypowiedzenie, po którym opuścisz program AIP i zaczniesz działać jako niezależna i zarejestrowana firma.

guzik wypelnij formularz

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu swojego biznesu i Inkubatorach? Zapisz się na bezpłatny kurs on-line! Co tydzeń przekażemy Ci porcję naszej wiedzy!