Działalność bez ZUS | AIP Śląsk

Działalność bez ZUS

Działalność bez ZUS

Działalność bez ZUS

Masz świetny pomysł na biznes, chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i pracować dla siebie, a nie dla kogoś? Czujesz że ograniczają Cię koniecznie do poniesienia koszty, a w tym wysokie składki na ubezpieczenie społeczne? A gdyby dało się je ominąć i prowadzić działalność bez ZUS? Założenie działalności gospodarczej samo w sobie jest proste, ale niesie za sobą spore ryzyko i wymaga odpowiedniego budżetu na start. Jednym z powodów, które często powstrzymują nas przed założeniem firmy jest konieczność płacenia wysokich składek do ZUS. 

Koszty zniechęcają

Przez pierwsze dwa lata prowadzenia firmy ten koszt jeszcze nie jest tak przerażający – w roku 2015 obniżona składka ZUS nie przekroczyła 450 złotych. Jednak płacić trzeba co miesiąc, bez względu na to, czy nasza działalność generuje przychody, czy wychodzimy na zero czy nawet na minus. To powoduje, że na start należy posiadać odpowiednią kwotę, która pozwoli nam płacić składki przez kilka pierwszych miesięcy. Dla wielu osób to bariera nie do przeskoczenia, która skutecznie zniechęca do podejmowania ryzyka i otwierania działalności. Tym bardziej, że składka ZUS to nie jedyny koszt, z jakim muszą sobie radzić początkujący przedsiębiorcy. Po dwóch latach składka dla firm wzrasta drastycznie, co dla wielu młodych przedsiębiorstw oznacza koniec. Na szczęście są sposoby na prowadzenie działalności bez ZUS. Nie trzeba przy tym prowadzić swojego przedsiębiorstwa za granicą ani kombinować.

Firma bez ZUS

Przedsiębiorca wolny od ZUS-u?

Działalność bez ZUS i bez kombinowania

Najczęściej osoby szukające sposobu na prowadzenie działalności bez ZUS spotykają się z poradami, by zarejestrować firmę na Węgrzech czy w Anglii. Tego rozwiązania jednak nie polecamy, może bowiem okazać się, że przysporzy nam ono więcej kłopotów niż pożytku. W internecie znajdziemy też oferty założenia firmy bez ZUS poprzez założenie spółki z o.o. ze specjalnie złożonym akcjonariatem. Rozwiązanie to jest jednak kosztowne i w zasadzie dla początkujących przedsiębiorców pozbawione sensu – w końcu ich główną bolączką jest brak funduszy. Przedsiębiorstwo bez ZUS można jednak prowadzić w prosty sposób i niskim kosztem. Rozwiązaniem są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – AIP – miejsce stworzone z myślą o młodych przedsiębiorcach, chcących sprawdzić swój pomysł na biznes i rozwinąć firmę zanim wypłyną na szerokie wody prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki niższym niż w przypadku działalności gospodarczej kosztom Inkubatory są znacznie przystępniejsze, a w przypadku niepowodzenia nie narażamy się na ogromne straty. Korzystasz z osobowości prawnej Inkubatorów, dzięki czemu nie musisz płacić składek na ZUS z Twojego biznesu! Jednocześnie działając w Inkubatorach AIP możemy stworzyć dobrze prosperującą firmę i własną działalność założyć mając już wyrobioną markę i rzesze klientów. Po wyjściu z Inkubatorów wciąż możemy też korzystać z przywileju płacenia niższej stawki zusowskiej w pierwszych dwóch latach prowadzenia swojego biznesu, tak jak każda osoba zakładająca nową firmę.

Działalność bez ZUS

Jak legalnie nie płacić składek ZUS dla przedsiębiorców?

Jak to działa?

Decydując się na rozpoczęcie swej przygody z biznesem w Inkubatorach AIP mamy znacznie ułatwiony start. Możemy prowadzić firmę na próbę bez konieczności jej rejestrowania, w ramach tak zwanego programu preinkubacji. Działania takie są w pełni legalne i możemy funkcjonować jak każda inna firma na rynku. Nie mając zarejestrowanej działalności gospodarczej nie musimy płacić składek ZUS, dlatego możemy mówić w tym wypadku o działalności bez ZUS. To świetne rozwiązanie na przykład dla studentów, którzy chcieliby zająć się prowadzeniem biznesu już w czasie studiów, a płacenie składek jest dla nich sporym wyzwaniem. Warto podkreślić że przedsiębiorstwo bez konieczności płacenia składek ZUS w Inkubatorach AIP może założyć każdy, bez względu na wiek czy rodzaj zatrudnienia. Wystarczy pomysł na biznes i chęci, by go realizować.

guzik wypelnij formularz

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu swojego biznesu i Inkubatorach? Zapisz się na bezpłatny kurs on-line! Co tydzeń przekażemy Ci porcję naszej wiedzy!