Firma bez ZUS | AIP Śląsk

Firma bez ZUS

Firma bez ZUS

Firma bez ZUS

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, są wysokie składki na ZUS. Wprawdzie przez pierwsze dwa lata działalności możemy cieszyć się niższymi składkami, jednak trzeba je zapłacić bez względu na to, czy mamy przychody, czy nie. A jak wiadomo na początku różnie z tym bywa. Gdyby tak można było założyć firmę bez ZUS… Zaraz, zaraz! Przecież można!

Własny biznes bez ZUS? Jak to możliwe?

Możliwość prowadzenia działalności bez zobowiązań wobec ZUS to rozwiązanie oferowane przez Inkubatory AIP w ramach tak zwanego programu preinkubacji. Pozwala on na prowadzenie przedsiębiorstwa na preferencyjnych warunkach i z mniejszymi kosztami niż w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Działanie w ramach Inkubatorów AIP polega na prowadzeniu biznesu z wykorzystaniem osobowości prawnej AIP. Nie musimy zatem rejestrować działalności gospodarczej, a co za tym idzie ponosić związanych z tym kosztów, takich jak właśnie składki ZUS.

Przewaga firmy bez ZUSu

Co jeszcze zyskam prowadząc firmę w inkubatorze?

Możliwość prowadzenia przedsiębiorstwa bez ZUS to nie jedyne korzyści wynikające z prowadzenia biznesu w AIP. W ramach programu otrzymujemy wiele innych korzyści, o jakich początkujący przedsiębiorcy często mogą tylko pomarzyć – wsparcie księgowe i prawne, dostęp do wiedzy w postaci szkoleń i spotkań z mentorami oraz udział w społeczności, w której działają podobni do nas początkujący właściciele firm. Możliwość nawiązania kontaktów i zyskania partnerów czy klientów jest niezwykłym plusem prowadzenia działalności w AIP. Prowadząc przedsiębiorstwo w AIP zyskujemy też coś, czego każdemu na początku biznesowej drogi bardzo brakuje – doświadczenie. Firma na próbę w AIP to także doskonały sposób na sprawdzenie swojego pomysłu biznesowego w warunkach rynkowych i wprowadzenie w nim ewentualnych modyfikacji.

Dodatkowo korzyści dla firmy bez ZUS

Inne korzyści dla firmy

Zasady w pigułce

  • Twoja firma nie ma własnej osobowości prawnej – Twoje przedsiębiorstwo będzie działało pod osobowością prawną AIP. Dlaczego tak to działa? Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz przejmować się rejestracją swojej działalności gospodarczej lub spółki ani żadnymi formalnościami z tym związanymi;
  • Brak konieczności uiszczania składek ZUS w wysokości co najmniej 446 zł oraz podatku dochodowego na poziomie 19% osiąganych miesięcznie przychodów;
  • Złoty środek między niezależnością a bezpieczeństwem – działasz jako niezależny przedsiębiorca, jednak podpisując umowy i wystawiając faktury korzystasz z danych rejestrowych AIP;
  • Wsparcie księgowo-prawne – pomagamy młodym przedsiębiorcom w prawidłowym zarządzaniu dokumentacją firmy.
    Nasz dział prawny i księgowy sprawdzi wszelkie wystawiane przez Ciebie umowy, faktury VAT itp;
  • Twoje zasoby pieniężne trafiają na indywidualne konto Twojej firmy w ramach konta AIP. Jest to Twój własny budżet, którym możesz rozporządzać według własnego uznania;
  • Pełna swoboda opuszczenia programu – gdy już osiągniesz sukces i uznasz, że już nie potrzebujesz wsparcia, możesz rozpocząć całkowicie własną, zarejestrowaną działalność gospodarczą, po zakończeniu okresu wypowiedzenia.

Biznes bez ZUS i co dalej?

Korzystając z takiego rozwiązania nie jesteśmy zmuszeni do płacenia comiesięcznych składek zusowskich. Jednocześnie prowadząc firmę w AIP nie pozbywamy się przywilejów przysługujących osobom zakładającym pierwszą działalność gospodarczą. Jeżeli zdecydujemy się zakończyć współpracę z AIP i założyć działalność gospodarczą, wciąż możemy liczyć na obniżoną składkę przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności. Jak widać firma bez ZUS to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy boją się wysokich kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie mają środków finansowych na start albo chcą po prostu przetestować swój pomysł i zdobyć doświadczenie przed wejściem w świat biznesu. Przedsiębiorstwo bez ZUS to nie mrzonki. To realne rozwiązanie, z którego skorzystać może praktycznie każdy.

guzik wypelnij formularz

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu swojego biznesu i Inkubatorach? Zapisz się na bezpłatny kurs on-line! Co tydzeń przekażemy Ci porcję naszej wiedzy!