Jak założyć firmę | AIP Śląsk

Jak założyć firmę

Jak założyć firmę

Jak założyć firmę

Założenie firmy samo w sobie jest bardzo proste i wymaga tylko załatwienia kilku formalności. Wydawać by się mogło, że z tak prostą procedurą nowe firmy powinny powstawać niemalże masowo. Dlaczego tak się nie dzieje?

Jak założyć firmę?

W internecie znajdziemy całe mnóstwo poradników, które podpowiedzą nam, jak założyć firmę krok po kroku. Co nas czeka przy zakładaniu działalności gospodarczej? Na początek należy dokonać rejestracji w odpowiednim urzędzie gminy lub miasta. W przypadku niektórych działalności wymagane może być uzyskanie odpowiednich zezwoleń. Konieczne jest uzyskanie numeru REGON, zgłoszenie do ZUS-u i zawiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy. Na koniec jeszcze założenie firmowego konta w banku i wyrobienie pieczątki. Warto też zadbać o księgową, która zadba o porządek w dokumentach. Jak widać założenie firmy nie jest skomplikowane, chociaż może być czasochłonne. Po załatwieniu wszystkich wymienionych formalności możemy legalnie działać i pracować na sukces naszej nowo założonej działalności. Powodem, dla którego niewiele osób decyduje się na założenie firmy nie jest zatem skomplikowana procedura. Problemem są trudności, z którymi borykamy się w początkach prowadzenia działalności. Nie mając doświadczenia i klientów przez jakiś czas zmuszeni jesteśmy dokładać do działalności z własnej kieszeni. Co miesiąc musimy zapłacić składki do ZUS, opłacić księgową, biuro itp. W momencie, kiedy dopiero zaczynamy działalność i mało kto wie o istnieniu naszej firmy wiąże się to z koniecznością posiadania odpowiedniego budżetu na start. Bez tego ryzykujemy, że nasza działalność upadnie. Może zatem pytanie „jak założyć firmę” jest pytaniem źle postawionym? Może powinno ono brzmieć „jak założyć firmę, która utrzyma się na rynku i odniesie sukces”? Zastanówmy się nad tym zagadnieniem…Jak założyć firmę w inkubatorze

Jak założyć firmę, która utrzyma się na rynku i odniesie sukces?

Wiemy już, jak założyć firmę. Wiemy też, że to nie wystarczy. W takim razie jak założyć firmę skutecznie? Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie swojego pomysłu na biznes w warunkach rynkowych. Pozwalają na to między innymi Inkubatory AIP. Zakładając firmę w Inkubatorach AIP mamy możliwość prowadzenia legalnej działalności przy znacznie niższych kosztach i z minimalnym ryzykiem. Pozwala nam to na przetestowanie pomysłu i jego modyfikacje. Niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania jest też fakt, że działając w Inkubatorach budujemy swoją markę i pozyskujemy klientów. Nie bez znaczenia jest także zdobyte w ten sposób doświadczenie. Gdy zdecydujemy się ostatecznie na założenie własnej działalności, startujemy z pozycji znacznie lepszej, niż w przypadku nowych firm zaczynających od zera, a nasze szanse na powodzenie są dużo wyższe. Wiecie już zatem, jak założyć firmę. Wiecie też, jak zrobić to skutecznie i założyć firmę, która odniesie sukces. Czas podjąć odpowiednie działania.

Jak założyć firmę w AIP - cennik

Zapraszamy także do przeczytania wpisu Pomysł na firmę.

guzik wypelnij formularz

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu swojego biznesu i Inkubatorach? Zapisz się na bezpłatny kurs on-line! Co tydzeń przekażemy Ci porcję naszej wiedzy!