Praca: dom czy biuro ? | AIP Śląsk

W domu czy w biurze?

W domu czy w biurze?

W domu czy w biurze?

Oczywiście to, czy lepiej będzie nam się pracowało w domowym zaciszu czy w biurze w dużej mierze zależy od naszych osobistych preferencji. Oba rozwiązania mają wady i zalety, by przekonać się, które będzie dla nas lepsze trzeba spróbować obu.

Wstajesz rano, myjesz zęby, robisz kawę, włączasz komputer i… jesteś w pracy. W piżamie i kapciach. Brzmi zachęcająco? Tak właśnie wygląda praca w domu. Dla wielu freelancerów czy osób prowadzących własną działalność to najlepsze rozwiązanie. Nic ich nie ogranicza, nie tracą czasu na dojazdy do biura no i są u siebie. Takie rozwiązanie jest też na pewno oszczędniejsze. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że praca w domu wymaga wiele rygoru i samokontroli. Jeżeli nie posiadamy tych cech, praca w domu będzie złym wyborem – co chwilę coś będzie nas rozpraszać i odciągać od zadań. Nie da się też ukryć, że dom powinien być azylem, miejscem odpoczynku i chwil z rodziną. Połączenie tej funkcji z miejscem pracy może być ciężkim zadaniem. Może zatem biuro?

Oczywiście żeby móc pracować w biurze najpierw trzeba je mieć. Startupowcy działający w ramach AIP mają pod tym względem łatwiej – dostęp do biura jest jednym z elementów programu. Nie oznacza to jednak, że pozostali zmuszeni są od razu wynajmować samodzielne biura za gigantyczne pieniądze. Rozwiązaniem dla osób, którym wystarczy dostęp do biurka i sprzętu biurowego, jest coraz popularniejszy cowork. Za niewielkie pieniądze dostajemy dostęp do wyposażonego miejsca pracy. Dzięki temu rozwiązaniu biuro staje się łatwo dostępne dla każdego. Nie mamy go jednak na wyłączność. Niektórym może to przeszkadzać – inni ludzie pracujący wokół nas mogą nas rozpraszać. Z drugiej strony to dobry sposób na nawiązanie biznesowych kontaktów. Praca w biurze zdecydowanie zwiększa wydajność. Sam pobyt w miejscu nastawionym na pracę działa mobilizująco. A przynajmniej tak jest w moim przypadku. Czy podobnie będzie u Was warto się przekonać samemu. Spróbujcie przez miesiąc regularnie chodzić do biura i pracować w nim. Szybko przekonacie się, czy taka forma pracy Wam odpowiada i czy w biurze jesteście w stanie zrobić więcej i szybciej, niż pracując w warunkach domowych.

Piotr Staszak – Kreacja Copywriting

guzik wypelnij formularz

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu swojego biznesu i Inkubatorach? Zapisz się na bezpłatny kurs on-line! Co tydzeń przekażemy Ci porcję naszej wiedzy!